Specialist Logistica

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Monitorizeaza toate activitatile legate de livrari, cu scopul de a asigura sosirea punctuala, preluarea livrarii, activitatile de expediere, operatiuni administrative si contribuie la desfasurarea eficienta a managementului;
• Sustine strategia departamentului prin furnizarea informatiilor si recomandarilor privind alternativele de tarifare si utilizare;
• Pregateste si propune rapoarte specifice, solicitate de catre superiorii sai, pentru a asigura informatiile solicitate exacte si punctuale;
• Mentine o buna relatie cu companiile de distributie si transport pentru a preveni eventuale probleme si a indeplini cerintele clientilor si a spori satisfactia acestora;
• Satisface toate cererile altor departamente privind diverse probleme asociate cu activitati legate de logistica, ce pot surveni pe parcusul indeplinirii sarcinii lor;
• Mentine o relatie stransa cu superiorii sai pentru a asigura o eficacitate a lucrului si cea mai buna comunicare;
• Colaboreaza cu colegii sai pentru a realiza efectiv si eficient obiectivele predefinite ale departamentului si este responsabil pentru respectarea corespunzatoare a procedurilor de lucru impuse de superiorii sai;
• Responsabil pentru urmarirea produselor, analizelor de rute si recomandarilor de re-distribuire, daca este necesar, pentru a asigura o transportare si o distributie punctuala si eficienta a produselor companiei;
• Aplica politicile de afaceri si strategia companiei, respectand procedurile de lucru si intructiunile date de catre superiorii sai;
• Propune cele mai corespunzatoare metode de rezolvare a problemelor in curs de desfasurare, care pot surveni in timpul procesului de livrare al produselor si de asemenea, propune si recomanda posibilitati de organizare si o alocare corespunzatoare a sarcini lor din cadrul departamentului;
• Are grija de procesele de logistica pentru a livrea produsele catre clienti intr-un mod punctual si in concordanta cu specificatiile comenzii clientului;
• Responsabil pentru mentinerea si utilizarea modulelor SAP din cadrul ariei sale de activitate (Vanzari&distributie, managementul transporturilor, etc.) si rezolva problemele ce pot interveni in sistem.

CERINTE

• Studii: studii superioare;
• Experienta: minim 3 ani in domeniul logistica;
• Cunostinte de limbi straine: Engleza - nivel mediu;
• Abilitati PC: MS Office - nivel mediu, SAP – nivel mediu (constituie un avantaj);
• Bune abilitati de comunicare si relationare;
• Atentie la detalii;
• Lucru in echipa.

Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
- Have minimum three (3) years worth of experience
- Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
- Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.