Specialist lansare productie

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Relationeaza prin corespondenta cu furnizorii agreati din tara;

- Lanseaza lunar comenzi pe furnizori functie de capacitatile furnizorilor si tehnicile de debitare, conform metodologiei stabilite;

- Urmareste zilnic si saptaminal modul cum se realizeaza graficul de livrari lunar;

- Saptamanal se analizeaza si comunica stadiul de realizare a graficului de livrari de la furnizori si graficul de realizari pe fiecare contract;

- Intocmeste lunar urmatoarele documente: anexa de livrari, anexa contractelor, anexa de productie;

- Tine legatura cu Departamentul de Calitate pentru asigurarea calitatii si documentatie corespunzatoare pentru fiecare comanda in parte;

- Informeaza Departamentul de Export, lunar, cu stadiul livrarilor si realizarilor pe contractele externe, cu mesaje clare privind volumul de executat si necesarul de comenzi;

- Informeaza Departamentul Contabilitate cu structura graficului de livrari pe furnizori pentru evidenta facturilor;

- Urmareste indeplinirea conditiile cerute (cantitate, calitate, termene limita, costuri, preturi) pentru fiecare comanda;
- Urmareste respectarea procedurilor stabilite de catre companie;

- Comenzile se lanseaza din Biroul din Bucuresti la producatorii din tara.

CERINTE

- Studii tehnice universitare finalizate (preferabil industria lemnului);
- Experienta pe o pozitie similara minim 2 ani, de preferat in industria lemnului;
- Cunostinte foarte bune in operare MS Office (Word, Excel, Outlook);
- Abilitati de comunicare si organizare, eficienta, seriozitate si initiativa;
- Vor fi selectate doar CV-urile care indeplinesc conditiile solicitate.

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.