Specialist Junior Raportare si Control HR

Telekom Romania Mobile Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCOP: Asigura suport administrativ pentru activitatile de monitorizare contracte de prestari servicii specifice de HR, in ceea ce priveste gestionarea facturilor aferente. Asigura generarea, prelucrarea si furnizarea rapoartelor si analizelor specifice, corect si in timp util.
RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
- Aplica standardele de comunicare eficienta si de calitate, atat in cadrul echipei din care face parte, cat si cu alti colaboratori interni sau externi ai companiei;
- Mentine relatii de colaborare cu clientii / furnizorii / partenerii interni si externi in probleme legate de activitatea curenta, furnizand/solicitand informatii atunci cand este necesar, cu asigurarea confidentialitatii informatiilor;
- Administreaza si monitorizeaza contracte de prestari servicii, specifice HR-ului;
- Administreaza solicitarile de achizitii necesare desfasurarii activitatilor de HR (ex. inregistrare PR-uri, verificare si procesare facturi si intocmire documente specifice in vederea efectuarii platilor);
- Se asigură că plata facturilor se face conform contractelor în vigoare;
- Completeaza formulare si rapoarte standard conform procedurilor interne;
- Tine evidenta documentelor procesate si le urmareste pentru a asigura finalizarea acestora;
- Pregateste rapoarte curente si efectueaza analize specifice diviziei;
- Transmite rapoartele/analizele/proiectele solicitate, respectand termenul fixat si acuratetea datelor prezentandu-le intr-o forma clara si concisa;
- Asigura suport managementului in ceea ce priveste furnizarea la timp a informatiilor catre autoritati sau catre companii fata de care Telekom Romania are obligatii contractuale, pentru a mentine relatii de colaborare cu acestea, respectand legislatia in vigoare;
- Asigura implementarea prevederilor Politicilor si Procedurilor de Resurse Umane, cat si ale companiei, pentru a respecta in acest sens toate reglementarile interne si legislatia in vigoare;

CERINTE

Studii:
- Studii superioare de preferinta juridic/ economic

Experienţa în muncă:
- Minim 1-2 ani experienta relevanta in domeniu

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
- Cunoştinţe privind folosirea bazelor de date integrate (ex: Oracle, SAP, etc.)
- Cunostinte aprofundate privind utilizarea PC: MS Office, Internet, lucrul cu bazele de date
- Orientare către rezultate şi către găsirea unor soluţii cât mai simple şi mai clare
- Aptitudini de comunicare orala si scrisa
- Gandire logica, initiativa, atentie la detalii si acuratetea datelor;
- Capacitate de relationare interumana
- Disponibilitate de lucru sustinut, in conditii de stres
- Cunostinte de legislatia muncii& fiscala
- Limba engleza fluent
- Proactivitate, creativitate, initiative
- Integritate si confidentialitate

Numai candidatii selectati vor fi contactati!

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.