SPECIALIST IT

Asociatia PartNET - Parteneriat pentru Dezvoltare Durabila

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creaza si modifica site-urile Asociatiei;
- Actualizeaza continutul site-urilor Asociatiei;
- Administreaza site-urile Asociatiei;
- Depaneaza erori ale site-urilor Asociatiei;
- Optimizeaza site-urile Asociatiei pentru a fi gasite mai usor in motoarele de cautare (SEO);
- Administreaza echipamentele IT ale Asociatiei: PC-uri, laptopuri, imprimante etc.;
- Asigura suport utilizatorilor;
- Administreaza si securizeaza serverele;
- Administreaza serverul de email;
- Propune solutii de imbunatatire a infrastructurii IT;

CERINTE

- Studii superioare universitare de lunga durata;
- Utilizeaza limba engleza la nivel avansat;
- Minimum 2 ani experiență in web-design (portofoliu);
- Cunoștințe bune Adobe Photoshop, Dreamweaver sau similare;
- Creativitate;
- Gândire analitică, orientată spre găsirea de soluții optime;
- Experiență în dezvoltarea de site-uri responsive (desktop+mobile);
- Capacitate de a dezvolta design-uri intuitive și user friendly;
- Cunostinte despre retelistica, hardware, software, inclusiv sisteme de operare;
- Capacitate de invatare rapida;
- Focus pe rezultate de calitate in timpul agreat;
- Atentie la detalii;
- Abilitate de comunicare, lucru in echipa, lucru sub presiune;
- Capacitate de a respecta deadline-uri;
- Constituie avantaj cursuri in domeniu.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial şi de beneficii motivant, adecvat experientei si responsabilitatilor;
- Posibilitatea de a lucra într-un mediu profesionist și dinamic.
- Posibilitate de dezvoltare profesională și personală.

Asociatia PartNET - Parteneriat pentru Dezvoltare Durabila este persoana juridica romana de drept privat, cu scop nepatrimonial, nonprofit, neguvernamentala si independenta, avand misiunea de a contribui la dezvoltarea durabila pe plan economic, social si cultural, la nivel local, regional şi national, în mediul urban şi rural, care implementeaza proiecte finantate din fonduri europene.