Specialist Google AdSense

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Monitorizarea si optimizarea spatiile publicitare de pe site-urile companiei;
• Testarea si dezvoltarea de solutii noi in vederea cresterii incasarilor din Google AdSense;
• Dezvoltarea abilitatilor de utilizare Google AdSense;
• Optimizarea campaniilor de publicitate ale clientilor pe site-urile companiei pentru maximizarea veniturilor;
• Raporteaza realizarile si se implica in gasirea unor solutii noi pentru atingerea/cresterea rezultatelor;
• Realizeaza rapoarte saptamanale si lunare cu rezultatele obtinute.

CERINTE

• Studii superioare de profil tehnic/financiar finalizate;
• Experienta in folosirea sistemelor AdSense, AdX si AdExchange de minim un 1 an;
• Experienta in utilizarea sistemelor de „Ad serving” de minim 1 an;
• Experienta in folosirea instrumentelor de analiza trafic - Google Analytics de minim 1 an;
• Cunostinta de baza SEO&SEM, HTML&CSS;
• Cunostinte avansate de limba engleza;
• Cunostinte avansate Excel.

Prezinta avantaj:
• Experienta in folosirea instrumentelor de keyword research, Google AdWords, de minim 6 luni;
• Certificare Google AdWords pt modulele Fundamentals si Display;
• Cunostinte JavaScript, PHP, MySQL.

BENEFICII OFERITE

• recompensa materiala in concordanta cu nivelul profesional al ocupantului postului;
• acces gratuit la sala de fitness si cabinet de masaj;
• alte bonusuri si avantaje.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro