Specialist Comunicatii - nivel mediu

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Configureaza si asigura implementarea, securizarea si administrarea tuturor solutiilor de comunicatii, transfer de date si voce, în colaborare cu parteneri externi sau/si cu centrul de date al companiei;
 Realizeaza analize de nevoi si, pe baza acestora, propune spre achizitie echipamente noi (fixe sau mobile) de comunicatii de date si voce; monitorizeaza consumul de bunuri si servicii pentru activitatile gestionate
 Asigura conformitatea licentelor folosite pe echipamentele de comunicatii cu cele achizitionate
 Asigura actualizarea software-ului instalat pe echipamentele de comunicatii
 Asiguraimplemenareasiadministrareasistemelor de videoconferintasi Call Center ale companiei
 Asigura securitatea transferurilor de date
 Se asigura de respectarea termenelor pentru rezolvarea problemelor raportate prin sistemul de tichet si alocate biroului Comunicatii
 Monitorizeaza aplicarea si respectarea regulilor de securitate pe retelele companiei pe segmentul deservit
 Pregateste instructiuni de lucru privitoare la echipamentele si aplicatiile de comunicatii, pentru a fi folosite de Departamentul Suport IT si utilizatorii acestor echipamente
 Monitorizeaza livrarea de bunuri si servicii conform conditiilor contractuale catre clientii interni de catre furnizorii gestionati si cu respectarea normelor si procedurilor interne ale Companiei.

CERINTE

 Studii superioare tehnice (calculatoare, informatica, electronica)
 Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara
 Cunostinte avansate privind configurarea si administrarea echipamentelor CISCO (routere, Firewall ASA, Nexus, switch), certificari
 Cunostinte VOIP
 Excelente abilitati de organizare, planificare si management al timpului
 Abilitati de comunicare verbala si scrisa
 Perseverenta si adaptabilitate
 Spirit proactiv.
Constituie avantaj:
 Cunostinte si abilitati tehnice/ tehnologie: Servere Windows, Linux.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia individual in functie de experienta si abilitati.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/