Specialist aprovizionare / Facturist - Bucuresti

S.C. TRITON TOOLS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aprovizionare
- Relationeaza cu furnizorii agreati;
- Lanseaza comenzi catre furnizori in functie de necesitati;
- Urmareste zilnic si saptamanal modul in care se realizeaza graficul de livrari;
- Tine un istoric al fiecarui furnizor in functie de comenzile efectuate catre acesta si modul cum au fost onorate;
- Intocmeste rapoarte periodice;
- Urmareste indeplinirea conditiilor cerute pentru fiecare comanda (cantitate, calitate, termene limita, costuri, preturi);
- Isi planifica activitatea de aprovizionare cu scopul de a se livra la timp produsele solicitate de catre clienti;
- Respecta standardele de aprovizionare in conformitate cu politica si obiectivele firmei;
- Negociaza cu furnizorii necesarul optim de aprovizionat;
- Emite comenzile de aprovizionare;

Facturare
-emiterea facturilor din programul de gestiune catre client;
-inregistrarea facturilor in registrul special, verificarea acestora la intoarcerea lor;
-colaborarea cu departamentele contabilitate, aprovizionare, comercial, livrare marfa;
-intocmire avize insotire marfa si pentru custodie clienti;
-intocmirea, urmarirea si indosarierea notelor de transfer intre gestiuni;
-centralizarea, verificarea si listarea informatiilor despre clienti;

CERINTE

- Studii superioare profil tehnic (constituie un avantaj);
- Cunostinte de limba engleza (constituie un avantaj cunoasterea limbajului tehnic);
- Bune abilitati de negociere, comunicare, organizare şi lucru in echipa;
- Cunostinte foarte bune in operare MS Office (Word, Excel);

Facturare
- Studii medii sau superioare de specialitate;
- Persoana comunicativa, dinamică;
- Personalitate placuta;
- Seriozitate, spirit comercial, amabilitate;
- Cunostinte operare PC;

BENEFICII OFERITE

-post permanent de tip full time intr-o firma lider la nivel national;
-program de instruire la locul de munca;
-pachet salarial motivant, tichete de masa;
-posibilitatea de dezvoltare profesionala si promovare in cadrul firmei;
-loc de munca stabil.

Dealer autorizat pentru marci recunoscute precum Bosch, Makita, Metabo, AEG, Atlas Copco, Telwin, Mahe, Selco, Stone, Enar, Karcher, Stanley, Unior, Hawera, Tytan, SC TRITON SRL asigura desfacerea unei game largi de produse prin intermediul punctelor de lucru din Constanta, Cernavoda, Galati, Urziceni si Ploiesti, cat si cu ajutorul retelei proprii de distributie. Alaturi de sculele electrice si de mana, Compania distribuie si o mare varietate de instalatii si aparatura industriala, elemente de asamblare, feronerie pentru lemn, PAL, PVC si aluminiu, accesorii pentru mobilier si decoratiuni interioare.

Triton doreste sa atraga in echipa sa persoane tinere, dornice sa munceasca intr-un mediu dinamic ?i profesionist.