Specialist aplicatii cromatografie

Novaintermed

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- sustinerea vanzarilor companiei;
- promovarea produselor atat prin vizite la utilizatorii individuali cat si prin prezentarea de lucrari/materiale promotionale la conferinte etc.
- acordarea sprijinului de specialitate utilizatorilor din laboratoarele in care se utilizeaza echipamentele si reactivii furnizati de companie;
- propune strategii de vanzare si promovare a produselor din portofoliu

CERINTE

Profilul candidatul ideal:
- absovent facultate de profil
- cunostinte solide de cromatografie si tehnici moderne de laborator;
- limba engleza nivel avansat (conditie eliminatorie);
- cunostinte operare PC: Excell, Word, Internet Explorer;
- preferabil experienta intr-un post asemanator;
- persoana dinamica, cu initiativa, deschisa, dornica de a invata si de a asimila noi cunostinte;
- capacitati deosebite de comunicare si relationare;
- spirit de echipa si simt comercial;
- persoana capabila sa-si stabileasca programul, sa-si organizeze activitatea si sa respecte termenele limita;
- disponibilitate pentru program prelungit;
- diponibilitate pentru deplasari;
- permis auto categ. B;

BENEFICII OFERITE

- Sistem motivant de salarizare (corelat cu performantele)
- Telefon mobil ; masina de serviciu; laptop

Novaintermed este, incepand cu anul 1994, unul dintre furnizorii importanti pe piata de laborator clinic, industrial si de cercetare.
Produsele oferite sunt de cea mai buna calitate, iar suportul tehnic si de specialitate este de cel mai inalt nivel.