Specialist Aplicatii

Adrem Invest

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sisteme de smart metering:
•Implementare componente centrale si comunicatii
•Intretinere si suport pentru utilizatori
•Monitorizare activitati de remediere defecte pe teren
•Intocmire rapoarte

CERINTE

*Responsabilitati:

- participa la implementarea proiectelor de smart metering,

- ofera suport tehnic utilizatorilor aplicatiilor software,

- identifica si monitorizeaza anomaliile aparute in functionarea aplicatiilor software,

- monitorizeaza activitatile de remediere defecte aparute la componentele de pe teren ale sistemelor de smart metering,

- dezvolta rapoarte pe baza datelor generate de catre aplicatiile software,

- analizeaza procesele de business si intocmeste specificatii de dezvoltare sau de adaptare a aplicatiilor software, in functie de necesitati,

- mentine legatura cu producatorul aplicatiilor software pentru escaladarea si rezolvarea problemelor care nu pot fi rezolvate local sau pentru dezvoltari si adaptari ale aplicatiilor software.
Cerinte:

- orientare catre client,

- gandire analitica,

- cunostinte despre principiile generale de functionare ale unei companii de utilitati, cu preponderenta in domeniul tehnic: contoare, echipamente de protectie, masura, automatizare si control,

- cunostinte avansate de limba engleza,

- cunoasterea aprofundata a sistemelor de gestiune a bazelor de date (MS SQL, Oracle), Scripts, Triggers, Proceduri stocate.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

:• Pachet salarial competitiv

• Bonusuri pentru performanță

• Beneficii non-financiare: certificări, training, etc.

• Atmosferă benefică dezvoltării profesionale și personale

Adrem Invest este o companie romaneasca specializata in servicii si solutii de inginerie.
Experienta, dedicarea si profesionalismul celor peste 750 de angajati ai companiei se reflecta in solutiile inovatoare pe care Adrem Invest le ofera, de peste 20 de ani, clientilor din domeniile energetic si industrial.