Specialist Administrare Aplicatii

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferind servicii inovatoare, profesionism si performanta, clientul nostru face parte din cele mai puternice grupuri internationale de asigurari si servicii financiare, fiind prezent in 14 tari din Europa si Asia.
Solidaritatea, responsabilitatea, proximitatea umana si geografica sunt valori definitorii promovate in cadrul companiei si care asigura un parteneriat de succes in relatia cu clientii, angajatii si partenerii sai.

Iti doresti sa lucrezi intr-un mediu in care se incurajeaza initiativa si in care performanta este rasplatita?
Esti pasionat de domeniul financiar?

Atunci te invitam sa ne cunoastem si sa afli mai multe detalii despre pozitia de Specialist Administrare Aplicatii.

Responsabilitati:

Verificarea functionarii aplicatiilor si adresarea de recomandari pentru imbunatatirea functionarii acestora
Administrarea utilizatorilor aplicatiilor si participarea la configurarea aplicatiilor
Sarcini zilnice, lunare si anuale pentru inchiderea aplicatiilor
Participarea la dezvoltarea ghidurilor utilizator pentru aplicatii
Pregatirea instructiunilor de lucru privitoare la aplicatii, pentru a fi folosite de catre Departamentul Help-Desk
Asigurarea managementul versiunilor
Gestionarea licentelor pentru aplicatii si inaintarea propunerilor de achizitionare a celor noi
Impreuna cu Departamentul Help-Desk, asigurarea suportului pentru aplicatiile companiei
Implementarea unor solutii de backup pentru aplicatii

CERINTE

Minim 3 ani experienta in domeniul IT (programare, suport, administrare aplicatii)
2 ani experienta in administrare aplicatii
Bune cunostinte de MS Office si PL/SQL
Experienta in utilizarea solutiilor de bug tracking
Nivel avansat de limba engleza
Abilitati de organozare si planificare

Constituie un avantaj:

Experienta in gestionarea mai multor aplicatii
Cunostinte de Linux
Cunoastea aplicatiei de administrare INSIS

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa
Bonusuri de performanta
Prime de sarbatori si de vacanta
Abonament medical familial
Acces in regim preferential la produsele de asigurari ale companiei
Acces la cursuri/traininguri de perfectionare.

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.