Specialist Achizitii Junior

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea si evaluarea unor noi furnizori, creare de network
- Evaluarea ofertelor, negocierea contractelor, urmarirea acestora pana la finalizarea livrarii.
- Tine legatura cu furnizorii pentru a colecta informatii cu privire la cantitati disponibile, preturi, termeni si modalitati de livrare
- Verifica respectarea conditiilor comerciale din contracte
- Verifica costurile ce tin de logistica, formalitati vamale si de taxe (in cazul exporturilor extracomunitare)
- Mediaza si gaseste solutii pentru problemele legate de livrarea marfii in conditii optime, corectitudinea cantitatii marfii, calitatea acesteia, rezolva problemele de retur daca e cazul.
- Mentine si dezvolta relatia cu furnizorii existenti in vederea maririi portofoliului de produse.

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienta relevanta in achizitii in FMCG/Retail (minim 2 ani)
- Cunostinte bune de operare PC, precum si legislative legate de obligatiile si responsabilitatile contractuale cu care opereaza
- Persoana orientata spre rezultate, bun negociator, promotor al valorilor companiei
- Bun cunoscator al limbii engleze
- Foarte important: cunoasterea unei a doua limbi de circulatie internationala. Limba Germana reprezinta un real avantaj

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.