Specialist Achizitii - Divizia Congelate

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Propunerea gamei sortimentale in functie de cerintele pietei / nevoile clientului;
2. Stabilirea si mentinerea parteneriatelor cu furnizorii;
3. Monitorizarea pietei pentru produsele din gama Alfredo Foods;
4. Transmiterea de informatii catre furnizorii externi, necesare pentru intocmirea documentelor de import care insotesc marfurile si verificarea corectitudinii acestora;
5. Monitorizarea si coordonarea transportului, operatiunilor vamale, depozitarea si livrarea bunurilor prin toate sistemele de transport (rutier, aerian, maritime, fluvial, containerizat);
6. Participarea activa la targurile internationale de profil;
7. Raportare specifica referitoare la furnizori, produse si fluxuri de aprovizionare.

CERINTE

Cerinte
1. Disponibilitate pentru deplasari in tara si in strainatate.
2. Experienta de minim 4 ani intr-o pozitie similara (achizitii, comert, produse alimentare);
3. Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
4. Bun nogociator, spirit antreprenorial, atitudine proactiva;
6. Studii superioare;
7. Intelegerea nevoilor pietei;
8. Permis de conducere categoria B.
9. Foarte buna comunicare si intelegere a businesului;

BENEFICII OFERITE

1. Pachet salarial atractiv;
2. Posibilitati de dezvoltare profesionala;
3. Desfasurarea activitatii intr-un mediu profesionist.

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate