SPECIALIST ACHIZITII

PROALF WORLDWIDE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Prezentarea si promovarea serviciilor companiei, identificarea si contactarea clienților/partenerilor potențiali;
* Prospectarea piotei de profil, identificând si evaluand oportunități si noi furnizori;
* Derularea activității de achiziție pentru grupul operativ alocat, incluzând analiza nevoilor de achiziție, identificarea furnizorilor, organizarea licitațiilor si negocierea condițiilor comerciale, informarea continua asupra soluțiilor oferite de concurenta;
* Analizarea periodica a cheltuielilor cu furnizorii aferenți modurilor de transport gestionate, pentru continua optimizare a costurilor si ajustarea/adaptarea/îmbunătățirea strategiei de achiziții;
* Urmărirea derulării contractelor si menținerea unei relații post vânzare cu clienții/partenerii;

CERINTE

• Cunoștințe avansate de limba engleza ;
• Capacitate de auto-organizare si planificare eficienta;
• Bune abilitați de negociere si relaționare;
* Capacitatea de a identifica clar nevoile actuale și viitoare ale clienților și de a prezenta soluții optime.
* Cunoașterea sau capacitatea de asimilare rapida a legislației aplicabile în domeniul transportului rutier internațional și a segmentelor conexe (CMR, INCOTERMS, TIR, Asigurări transporturi, garanții de tranzit);

BENEFICII OFERITE

* Pachet salarial motivant si bonus in funcție de performanta;
* Creșterea progresiva a veniturilor lunare fixe si perspectiva de avansare in funcție de rezultatele acumulate
• Tichete de masa: 10 lei/zi in perioada de proba, ulterior 20-30 lei/zi, raportat la performanta;
• Asigurare medicala si tichet de vacanta, după atingerea unui nivel de performanta stabilit contractual.
• Tichete cadou de sărbători.

Companie avand integral capital privat romanesc, infiintata in anul 2011 la București, dar din 2012 si-a mutat sediul in Arad, pastrand o filiala in Bucuresti. În același an, datorită expertizei profesionale si paletei largi de operațiuni precum și capacitatii de gestionare a lanțului logistic al miscarilor de marfa in plan intern si interntional, PROALF a devenit un membru al Retelei profesionale WPA - The Logistic Network (www.ourwpa.com), prin care a reușit să acopere toate nevoile clientilor si potentialilor parteneri, în toate regiunile globului.
La nivel operațional, în prezent avem capacitatea de a oferi solutii de transport personalizate si servicii logistice precum:
 transportul rutier de mărfuri, atât intern si international (FTL / LTL / Lot);
 transport maritim (FCL / LCL) si transport aerian standard și express, door-to-door, door-to-airport/port, port/airport-to-door, airport/port-to-airport/port;
 transport de marfă intermodal;
 depozitare în toate locațiile țării, prin intermediul sub-contractorilor specializati;
 alte servicii conexe logistice sau de consultanță;
 promovarea produselor clienților nostri pe piețele regionale / globale prin intermediul partenerilor proprii din acele zone.
Pentru a rezuma această scurtă prezentare, mai subliniem doar că încercăm să ne poziționăm pe piață nu doar ca un furnizor simplu de servicii, ci încercăm să devenim un adevărat partener pentru toți clienții si colaboratorii noștri, dezvoltand relații pe termen lung, care se bazează pe încredere bilaterală și câștiguri reciproce.