Specialist achizitii

Saris Com

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmarirea stocurilor, preluarea necesarului de materii prime/materiale de la departamentul de productie
- Intocmirea cererilor de oferta si transmiterea acestora catre furnizori;
- Primirea, analiza si selectia ofertelor transmise de la furnizori, negocierea ofertelor;
- Negocierea si stabilirea conditiilor contractuale,
- Intocmirea contractelor comerciale interne si externe de vanzare –cumparare bunuri si servicii
- Plasarea comenzilor catre furnizorii interni si externi, in timp util si urmarirea acestora pana la receptia finala ;
- Urmarirea contractelor comerciale ( termene de livrare/executie, documente de insotire/receptie, termene de plata, facturi, plati) ;
- Mentinerea legaturii si a unei comunicari optime cu persoanele dedicate ale furnizorilor de bunuri si servicii (comenzi, cereri de oferta, contracte, facturi, plati, etc);
- Realizarea de raportari, situatii specifice sau orice alte materiale necesare desfasurarii activitatii sau cerute de catre managerul de departament ;
- Urmarirea si prospectarea pietei de profil , a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii acestora, identificarea de noi furnizori ;
- Responsabil de administrarea fluxului documentelor comerciale, arhivarea lor corespunzatoare pe hartie si in format electronic ;
- Alte sarcini conexe (redactare documente corespondenta terti, etc.)

CERINTE

Criterii de selectie
• cunostințe de limba engleza avansate
• peste 5 ani experiență într-o pozitie similara/ contracte comerciale
• varsta maxim 35 de ani

Candidatul ideal
- Studii superioare (economice / juridice)
- Experienta in achizitii, negocieri contracte, - minim 5 ani;
- Limba engleza nivel avansat (scris si vorbit) – comercial
- Cunostinte avansate operare PC: MS Office(Word, Excel), Internet
- Abilitati bune de comunicare si negociere;
- Abilitati bune de organizare, planificare si atentie la detalii
- Capacitate de analiza si sinteza
- Multitasking
- Proactiv, cu spirit de echipa
- Rigurozitate, tenacitate, rezistenta la stres, echilibru emotional
- Persoana dinamica, responsabila, cu dorinta si capacitatea de a invata rapid

Unul din cei mai importanti producatori de lapte din Romania.