Agent vanzari

SOMPLAST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului: titularul postului are rolul de a asigura prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor ( AMBALAJE FLEXIBILE SI/SAU RIGIDE--TEAVA PE si INJECTATE ) în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei.

CERINTE

Activităţi principale:
• administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
• prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
• urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
• participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării şi finalizării acestora.

Sarcini şi îndatoriri specifice:
• stabileşte şi participă la întâlnirile cu clienţii;
• întocmeşte documentaţia premergătoare întâlnirilor;
• redactează rapoartele şi procesele-verbale după întâlniri;
• întocmeşte documentele comerciale;

Responsabilităţi ale postului:
• răspunde pentru calitatea aprovizionării clienţilor;
• răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi şi de transmiterea documentelor de vânzare;

BENEFICII OFERITE

se stabilesc in urma interviului

SOMPLAST a fost infiintata in anul 1978 sub denumirea de Intreprinderea de prelucrare mase plastice Nasaud. Din 1991 ne-am schimbat denumirea in Somplast.

SOMPLAST este un important producator de repere din mase plastice, activand in domeniul foliilor din polietilena si al produselor obtinute din folie, a tevilor pentru transportul si distributia apei si gazelor naturale. Detinem capacitati de productie pentru obtinerea produselor suflate si a reperelor injectate.

SOMPLAST este si un important reciclator autorizat pentru produse din PE si PP. Suntem oricand disponibili pentru achizitia unor cantitati considerabile de deseuri in vederea reciclarii lor.

SOMPLAST are implementate standardele 9001, 14001 si 18001 de TUV SUD, laboratorul de incercari fizico mecanice este acreditat de Renar, iar laboratorul metrologic este atestat de BRML.