Software Tester / QA Engineer

Inotec

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea Companiei:
INOTEC PLUS este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii web. Urmarim sa adaugam valoare clientilor nostri prin proiectele pe care le dezvoltam! Acesta fiind scopul, restul e placerea lucrului bine facut !

Despre pozitia de Software Tester / QA Engineer
Suntem in cautarea de noi membri pentru echipa noastra de dezvoltatori web - persoane responsabile, proactive, dinamice si dornice de a se dezvolta profesional. Daca motivatia ta principala este dezvoltarea profesionala si esti familiarizat cu metodele de testare ale unei aplicatii software, te asteptam sa ni te alaturi.

CERINTE

Ai nevoie de minte deschisa, proactivitate, simtul umorului, dar si de:
• Experienta anterioara in testare (testare manuala si automata)
• Intelegerea etapelor din dezvoltarea aplicatiilor web
• Atentie la detalii
• Atitudine proactive

Responsabilitati:
• Elaborarea si implementarea planurilor de testare;
• Identificarea etapelor, scenariilor si metodelor de testare;
• Supravegherea calitatii aplicatiilor;
• Identificarea problemelor intalnite in procesul de testare si prevenirea acestora;
• Mentinerea comunicarii cu coordonatorii de proiect;
• Elaborarea de rapoarte interne periodice privind calitatea aplicatiilor;

Candidatul ideal:
• Atitudine proactiva
• Student sau absolvent al unei facultati de profil informatic constituie avantaj
• Cunostinte minime PHP constituie un plus

Iti garantam ca iti vom multiplica exponential cunostintele tehnice si pe cele de fussball.

Trimite-ne CV-ul tau pe adresa de email hr@inotec.ro daca vrei sa lucrezi intr-o companie in care parerea ta chiar conteaza!