Software Tester

Info World SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Testare aplicatii medicale si economice

Redactarea rapoartelor de testare si a scenariilor de test pe baza specificatiilor

Raportarea problemelor identificate si configurarea mediului de test.

Centralizarea lunara a raportarilor administrative privind activitatea departamentului.

CERINTE

Studii superioare absolvite (CSIE/UMF)- constituie avantaj

Cunostiinte despre metodologii si proceduri de testare

Experienta in testarea software (constituie avantaj)

Abilitati de comunicare si lucru in echipa

Cunoasterea sistemului de operare Windows XP precum si cunostinte MS Office (Word/ Excel

Experienta in lucrul cu programe de testare automata

Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic, format dintr-o echipa tanara de profesionisti
Training
Pachet salarial motivant

Furnizor de solutii software integrate, leader IT in domeniul medical, Info World dispune in prezent de un colectiv de peste 200 specialisti tineri, dinamici si dedicati, cu ample cunostinte in domeniul tehnologiei informatiei si comunicatiilor - sisteme de operare, limbaje de programare, baze de date, administrare retele, internet -dar si in domeniul comercial, management, sisteme de calitate.

Info World este Gold Microsoft Partner si certificata ISO 9001