Societate comerciala angajeaza Contabil

SC H&S WEST PROPERTIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificarea si inregistrarea documentelor contabile in programul de evidenta contabila;
- efectuarea de operatiuni specifice închiderilor contabile lunare si anuale;
- intocmire declaratii lunare/trimestriale/anuale;
- intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii;
- salarizare;
- mentinerea legaturii cu celelalte departamente ale firmei in vederea realizarii obiectivelor individuale si colective.

CERINTE

- persoana responsabila, punctuala, comunicativa, dinamica
- studii superioare finalizate in domeniul economic;
- experienta de 5 ani in contabilitate integrala - experienta acumulata intr-o firma de contabilitate, constituie avantaj;
- cunoasterea softului Ciel V7 constituie avantaj;
- cunostinte solide privind legislatia în domeniul contabilitatii si IFRS
- cunostinte foarte bune de operare Microsoft Office, Microsoft Outlook - capacitatea de organizare şi prioritizare a activităţilor cu respectarea termenelor limită;
- abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului;
- capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;

DESCRIEREA FIRMEI

Real Estate