Social Media Specialist

Select Vision

Job expirat

RESPONSABILITATI

Select Vision își mărește echipa.
Dacă ești o persoană motivată, cu o experiență relevantă și o pasiune pentru marketing-ul online, atunci ești persoana de care avem nevoie!
• Crearea strategiilor, gestionarea și execuția activităților de social marketing pentru îndemplinirea obiectivelor de brand awareness și creșterea vânzărilor
• Gestionarea profilurilor de social media (Facebook, Instagram, Google+, LinkedIn etc)
• Cercetare, scriere și editarea conținutului pentru paginile administrate
• Implementarea și optimizarea campaniilor de social media
• Analizarea rezultatelor (rezultatele campaniilor, ratele de conversie, trafic etc) și crearea unor noi strategii
• Dezvoltarea de idei pentru pentru campaniile de marketing
• Gestionarea relațiilor cu portofoliul de clienti
• Planificarea și supravegherea campaniilor bugetate
• Întocmirea rapoartelor pentru monitorizarea campaniilor
• Monitorizeaza piata si concurenta in vederea alinierii strategiilor la cerintele specifice pietei

CERINTE

• Studii superioare finalizate
• Experiență de minim 1 an în social media, marketing
• Cunoștințe excelente de limba română-scris și vorbit
• Abilitatea de a scrie în forme și stiluri variate, adaptarea tuturor segmentelor de public
• Atitudine pozitivă, abilități sociale dezvoltate
• Creativitate
• Utilizarea unor programe de editat poze – nivel basic (Photoshop, Illustrator, Corel)
• Cunostinte avansate despre Social Media; cursuri/certificari absolvite in domeniu reprezinta un avantaj
• Excelente abilitati de comunicare si de prezentare (verbala si scrisa)
• Rigurozitate si atentie deosebita pentru detalii

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv
• Mediu de lucru plăcut
• Posibilitatea de dezvoltare personală și profesională

Select Vision - Miza noastra este un parteneriat pe termen lung!
Suntem un grup de tineri profesionisti care formeaza o echipa solida, concentrate pe lucruri creative si inovative, dornici de continua dezvoltare si perfectionare.
Echipa noastra este dedicata proiectelor fiecarei firme, lucram cu determinare si suntem atenti la cele mai mici detalii ce pot asigura succesul companiilor.