Social Media Manager- e-commerce multinational business

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza analiza de piata pentru social media la brandurile similare;
Utilizeaza platformele sociale: Facebook, Twitter, LinkedIn, Google Plus, Bloguri etc.;
Realizeaza strategii de promovare a brandului prin intermediul retelelor sociale;
Propune idei de campanii si participa la realizarea acestota alaturi de copywriter;
Propune in baza unor cercetari aprofundate idei de aplicatii si lucreaza cu departamentul tehnic pentru a fi dezvoltate;
Lucreaza la dezvoltare catalogului pentru a promova categoriile tematice;
Lucreaza cu aplicatii de monitorizare social media.

CERINTE

Studii superioare finalizate;
Experinta pe o pozitie similara de minim 3 ani, preferabil intr-o companie multinationala;
Experienta in marketing online – minim 3 ani;
Cunostinte SEO, SEM reprezinta avantaj;
Persoană organizata, atenta la detalii;
Persoană orientata spre rezultate masurabile;
Foarte buna capacitate de analiza si sinteza;
Excelente abilitati de negociere, comunicare si prezentar;
Limba engleza – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

-Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;
- pachet salarial motivant.

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.