Social media / Community Specialist / Farmacist

SC FARES TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuții:
--management comunitati relevante
--propune tipuri de abordari publicitare sau de consiliere in functie de audienta comunitatii respective
--gestionează comunitati răspunzând comentariilor și întrebărilor primite atât prin mesaj privat cat și public de la clienți
--gestioneaza comentarii, intrebari si raspunsuri pe conturile social media, in colaborare cu echipa de cercetare si cu echipa medicala
-·participa la creeare planului de continut social media.

CERINTE

Cerinte:
--experienta pe un post de administrator/moderator forum sau grupuri sau studii / experienta in farmaceutica
--studii superioare finalizate
--abilitati multitasking
--experiența cu platforme de social media
--atitudine pozitiva și capacitate de organizare activitate pe cont propriu/in echipa
-·cunostinte de limba engleza - nivel avansat.

companie de distributie produse alimentare cu activitate la nivel national