Service Level Manager

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizarea serviciilor repetitive, multianuale, definite in baza unui Service Level Agreement si prestate de catre directiile de busines: arhiva fizica/conversie si IMBS (Information Management Business Solutions);
Single Point of Contact pentru organizatia client de la momentul inceperii serviciilor repetitive;
Mentine legatura Client – Account Manager (din echipa de Sales) – Project Manager (care a derulat etapa de Setup/Implementare a serviciului) – Risk Manager – Linii de Business;
49% reprezinta clientul in organizatie, 51% reprezinta organizatia in fata clientului;
Plaseaza “call-uri” catre liniile de business sau catre serviciile de suport;
Achizitie echipamente suplimentare la cererea clientului in baza contractelor;
Urmareste rezolvarea incidentelor ce impacteaza Operation Level Agreement-ul stabilit intern, intre liniile de business ale companiei sau cu furnizorii / subcontractorii;
Punct de legatura intre diverse departamente, nivele de suport si escaladare (probleme cu surse multiple – client, furnizori, producatori de hardware si software);
Decontari lunare si facturare client conform incadrarii in SLA;
Propune produse si servicii suplimentare in intampinarea necesitatilor clientilor;
Propune si deruleaza proiecte de imbunatatire a calitatii serviciilor repetitive;
Urmareste rezolvarea problemelor si raporteaza problemele nerezolvate directorului departamentului Project Management Office;
Participa la evaluarea ofertelor in scopul recomandarii celei mai bune solutii de cumparare

CERINTE

Absolvent/(a) studii superioare;
Experienta profesionala anterioara intr-o companie din domeniul IT&C, pe o pozitie similara;
Experienta in relatia cu clientii, gestionand situatii delicate;
Atentie la detalii, capacitate de a desfasura simultan mai multe activitati;
Competitivitate, orientare catre rezultate,dinamism;
Spontaneitate, ingeniozitate, proactivitate;
Rezistenta la stress;
Cunostinte avansate de limba Engleza.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).