Server Administrator

SC Iminent Technology SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iminent Technology este in cautarea unui nou membru pentru echipa sa de IT.
Principalele responsabilitati vor fi:
¿¿¿ Administrarea serverelor Windows/ Linux
¿¿¿ Monitorizarea parametrilor sistemelor si estimarea trendurilor de crestere (ex: CPU, RAM, HDD);
¿¿¿ Asigurarea securitatii sistemelor;
¿¿¿ Evaluarea modificarilor asupra serverelor;
¿¿¿ Configurari diverse sisteme auxiliare (caching, dns, etc.)
¿¿¿ Participa la deciziile legate de tehnologie si servicii si contribuie la ameliorarea sistemului prin propuneri inovatoare;
¿¿¿ Colaboreaza cu echipa IT din Paris.

CERINTE

Abilitati Tehnice:
¿¿¿ Windows 2003 Server;
¿¿¿ Configurari IIS;
¿¿¿ Sisteme de monitorizare (Monitis, SSM, Hyperic HQ);
¿¿¿ Optional Linux, caching systems(panther, contendo)

Abilitati personale:
¿¿¿ Dorinta de afirmare, motivare proprie, seriozitate;
¿¿¿ Dechidere spre solutii noi, eficiente si inovatoare;
¿¿¿ Persoana comunicativa, dinamica, cu spirit de echipa;
¿¿¿ Engleza si/sau franceza avansat.

BENEFICII OFERITE

¿¿¿ Posibilitatea de a lucra si de a evolua intr-un mediu multicultural si dinamic;
¿¿¿ Salariu avantajos;
¿¿¿ Pachet beneficii( asigurare medicala privata, tichete de masa, tichete cadou).

IMinent este o societate Franco-Romana cu sediul la Paris si la Bucuresti, o echipa tanara compusa din 20 de persoane repartizate intre Paris si Bucuresti.

IMinent ofera servicii noi utilizatorilor de Messenger (MSN Live Messenger, Yahoo Messenger).

Iminent permite utilizatoriilor sai sa uploadeze continutul propriu si sa il utilizeze in timpul conversatiilor, dar sa si utilizeze continutul creat de catre departamentul sau de creatie.

Mai multe detalii pe http://www.iminent.com/