SEO Specialist

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Colectarea de informatii - Keyword research
-Dezvoltarea strategiilor SEO pentru cresterea traficului
-Acordarea de sprijin si recomandari SEO
-Dezvoltarea campaniilor de link building
-Optimizarea interna a arhitecturii de link-uri
-Optimizarea permantenta a contentului pentru vizibilitate maxima in motoarele de cautare
-Monitorizarea permanenta a cuvintelor cheie si imbunatatirea pozitionarii in motoarele de cautare
-Analiza datelor de trafic - Google Analytics
-Analiza problemelor de crawl si indexare - Google Webmasters.

CERINTE

-Studii superioare finalizate
-Experienta in mediul online de cel putin 2 ani
-Experienta in folosirea instrumentelor de keyword research
-Experienta in folosirea instrumentelor de analiza trafic - Google Analytics
-Cunostinte bune de SEO,HTML si Google Analytics
-Cunostinte MS-Office: Word, Excel, Power Point
-Sa fie la curent cu noile principii de usabilitate si optimizare
-Persoana organizata, atenta la detalii
-Capacitate de invatare si adaptare rapida la un mediu de lucru dinamic
-Persoana dornica sa-si dezvolte noi competente, precum si posibilitatea de a lucra cu meticulozitate atunci cand este necesar
-Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

-Conditii de lucru excelente ; lucrul in cadrul unei echipe tinere si dinamice
-Traininguri pentru formare profesionala
-Acces gratuit sala sport/fitness
-Tichete de masa.

Okazii.ro este cel mai mare portal de licitatii online din Romania. Cu peste 2,7 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 1.100.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 50 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, Statistica, SEO.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa ajute la dezvoltarea Okazii.ro.