SEO / Online Marketing Expert

Xtreme Vision Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizezi paginile web din punct de vedere SEO si prezinti modificarile necesare;
- dezvolti strategii de SEO sustenabile in functie de specificul fiecarui proiect
- optimizezi on-page si off-page aplicand concepte SEO si tehnici de promovare online;
- dezvolti continut SEO specific
- implementezi campanii diverse de linkbuilding
- analizezi rezultatele obtinute si intocmesti rapoarte periodice pentru client

CERINTE

Profesional:
- esti student sau absolvent de facultate (preferabil cu profil tehnic)
- detii cunostinte avansate de SEO si Online Marketing
- esti familiar cu Google Analytics si alte tool-uri specifice SEO/SEM
- cunostintele de baza PHP, HTML, JavaScript si CSS reprezinta un avantaj

Personal:
- detii abilitati de gandire analitica si esti orientat catre detalii
- iti place sa-ti organizezi propria munca si sa masori rezultatele obtinute
- esti motivat si permanent deschis catre propria dezvoltare profesionala
- foarte bun cunoscator al limbii engleze verbal si in scris.

BENEFICII OFERITE

- atmosfera relaxata
- proiecte interesante

Xtreme Vision Systems este o companie care activeaza in sectorul IT&C, in segmentele de dezvoltare software, networking si consultanta informatica.