SEO Executive Okazii.ro

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

SEO Executive- este o persoana flexibila, proactiva care are cunostinte in domeniul online; capabila de a analiza, pozitiona, promova si masura solutiile de SEO propuse. Se ocupa de optimizarea site-urilor, orientata in special in optimizarea pentru motorul de cautare google.

Aceasta persoana va:
- Dezvolta, implementa si analiza strategii de keywords;
- Propune campanii de link building, inclusiv asistenta in achizitionarea de linkuri;
- Optimiza off-page prin inscrierea in directoare, portaluri si comunitati online avand acelasi specific cu site-urile noastre;
- Genera rapoarte pentru pozitionarea in motoare de cautare, trafic, promovare online; indicatii tehnice despre toti factorii care trebuie corectati on page si off page;
- Testa, verifica, redacta continutul web conform regulilor de optimizare pentru motoare de cautare;
- Interactiona cu Copywriter-ul si va identifica si implementa solutii pentru promovarea si dezvoltarea site-urilor.

CERINTE

- Experienta in mediul online de cel putin 2 ani;
- Cunostinte bune de optimizare website-uri, optimizare continut website-uri;
- Cunostinte de HTML, Google Analytics sau alte tool-uri de SEO;
- Persoana organizata, atenta la detalii;
- Capacitate de invatare si adaptare rapida la un mediu de lucru dinamic;
- Dornic de a dezvolta noi competente, precum si posibilitatea de a lucra cu meticulozitate atunci cand este necesar ;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Sa fie la curent cu noile principii de usabilitate si optimizare;
Pentru a lua in considerare CV-ul pentru aceasta pozitie este necesar un background in mediul online.

BENEFICII OFERITE

- Participa la dezvoltarea celui mai important site de comert electronic din Romania ;
- Salariu motivant, bonusuri pentru realizari remarcabile;
- Mediu de lucru dinamic, profesionist;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Acces gratuit sala sport/fitness;
- Bonuri de masa.

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet : trafic.ro, myjob.ro, okazii.ro etc.