SEO & Content Editor

GALAXY IMOB

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea, optimizarea, actualizarea, mentenanta si dezvoltarea site-ului companiei
- Introducerea de produse noi pe magazinul on-line
- studierea periodica a web site-urilor, facand analiza statistica a cuvintelor cheie, a frazelor, titlurilor si descrierilor pentru a creste numarul de vizitatori pe site-uri si implicit a vanzarilor online
- analizarea si urmarirea regulata a site-urilor competitorilor, realizarea de rapoarte periodice despre pozitia in motoarele de cautare si produsele/preturile oferite de acestia
- dezvoltarea si optimizarea conturilor de pe retelele de socializare in vederea promovarii produselor (Linkedin, Facebook, Twitter)
- documentare, scriere si postare articole cu caracter specific pe bloguri
- participarea activa in identificarea de noi oportunitati de dezvoltare si noi piete pentru companie

CERINTE

- studii superioare
- abilitati foarte bune de comunicare in scris
- stapanirea la perfectie a limbii romane (scriere corecta din punct de vedere gramatical)
- experienta in SEO (keywords) si Google Analytics
- pot constitui un avantaj cunostintele in prelucrare fotografii (Photoshop, Corel Draw, Lightroom)
- persoana motivata, creativa, capabila de a lucra atat independent, cat si in echipa
- experienta in utilizarea computerului; cunostinte avansate a pachetului Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)
- limba engleza nivel mediu (scris si vorbit)

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial negociat in functie de experienta
- mediu de lucru placut si dinamic
- posibilitate de bonusuri financiare in functie de proiect si randament
- posibilitati de perfectionare si avansare in cariera

Daca esti interesat iti asteptam CV-ul tau la adresa de mail: marketing@galaxyimob.ro

GALAXY IMOB, firma cu capital 100% românesc, este unul dintre cei mai importanti jucatori de pe piata imobiliara din Romania.
Fondata in 2005, compania are peste 130 de parteneri la nivel national. Incepand cu ianuarie 2014 dezvoltarea in sistem franciza este prioritatea companiei oferind astfel accesul partenerilor la o retea nationala, iar clientilor solutii imobiliare complete.
GALAXY IMOB este lider de piata conform statisticii Trafic.ro, sectiunea agentii imobiliare, avand peste 80.000 vizitatori unici pe luna. Compania urmeaza o strategie dinamica bazata pe cunoasterea partenerului si pe vizarea intereselor si dorintelor clientilor in timp util.