Senior technology consultant - produse Microsoft

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectuarea de analize (de business si tehnice) si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor Star Storage bazate pe tehnologii Microsoft
• Pregatirea si sustinerea prezentarii de solutiilor Star Storage pentru clienti in centrul de solutii al companiei;
• Participa la intocmirea de documentatie tip: "Request for proposal";
• Participa la intocmirea de documente tip: "Business case", chestionare specifice fazei de analiza, specificatiilor functionale de detalii;
• Participa la implementarea (instalare/configurare) solutiilor Star Storage;
• Participa la instruirea utilizatorilor de programe

CERINTE

• Absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", "Informatica economica"
• Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara
• Experienta minim 1 an ca dezvoltator software
• Experienta analiza de business – constituie avantaj
• Cunostinte tehnice software: minim 2 produse Microsoft (SharePoint obligatoriu + unul dintre Dynamics CRM, BizTalk, FAST, Project Server, SQL Server) – cunostinte nivel avansat
• Cunostinte de sisteme de operare, arhitecturi de solutie (logica/fizica), retele, virtualizare, backup/restore – cu produse Microsoft
• Ponderea activitatilor tehnice (implementare, dezvoltare, business analysis) din totalul activitatilor sale sa fie de minim 80%
• Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10);
Calitati personale:
• Abilitati de comunicare / negociere;
• Initiativa / Persoana proactiva
• Aspect placut / prezenta profesionala;
• Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
• Fire deschisa;
• Rezistenta la stres;
• Capacitate de lucru intr-un colectiv;

BENEFICII OFERITE

• Dezvoltare profesionala continua
• Salariu atractiv + schema de motivare
• Posibilitati de afirmare si promovare
• Mediu de lucru modern
• Echipa tanara, dinamica, profesionista

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).