Senior Technology Consultant

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectuarea de analize tehnice si oferirea de consultanta in domeniul solutiilor ECM/ DMS/SOA pentru clientii companiei
Proiectarea si validarea de configuratii de solutii ECM/ DMS / SOA pentru clienti
Personalizarea produselor IBM/ EMC/ Microsoft/ Oracle pentru a corespunde solicitarilor
Implementare si configurarea solutiilor agreate
Training si asistenta post-implementare pentru solutiile furnizate
Documentarea activitatilor de implementare derulate

CERINTE

Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara
Experienta analiza de business - constituie avantaj ca dezvoltator software
Cunostinte tehnice avansate in implementarea si instalarea serverelor de aplicatii in topologii complexe
Cunostinte tehnice avansate in implementare si depanarea de sisteme software de tip enterprise (ECM / ERP / CRM)
Cunostinte tehnice avansate despre gestiunea bazelor de date (Oracle, SQL Server, DB2)
Cunostinte/experienta in integrari de sisteme software enterprise (webservices, SOA, SSO, portals) reprezinta un plus
Ponderea activitatilor tehnice (implementare, dezvoltare, business analysis) din totalul activitatilor sale sa fie de minim 80%
Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10)
Absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", "Informatica economica"
Abilitati de comunicare / negociere
Initiativa / Persoana proactiva
Prezenta profesionala
Persoana ambitioasa
Fire deschisa
Rezistenta la stres
Capacitate de lucru intr-un colectiv

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).