Senior Software Developer

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Rafinarea cerintelor fiecarui proiect de la nivelul managerului de proiect pana la nivel de cerinte de proiectare si dezvoltare
• Proiectarea arhitecturii software
• Dezvoltare, testare si documentare
• Monitorizare si suport de specialitate catre colegii programatori din departament
• Implicare in mai multe proiecte simultan

CERINTE

• Experienta de minim 5 ani in dezvoltarea de software, lucrul in echipe cu mai multi programatori
• Participare la toate fazele dezvoltarii unui produs software: culegere de specificatii, proiectare, dezvoltare, testare si documentare
• Cel putin 3 proiecte de dimensiuni medii finalizate
• Experienta in lucrul simultan in mai multe proiecte si livrarea lor la timp
• Capabil sa lucreze in echipa si sa acorde suport colegilor din departament
• Inclinat spre inovatie
• Nivel avansat engleza: scris si vorbit
• Absolvent facultate tehnica de profil: Automatica si Calculatoare sau echivalent
• Cunostiinte tehnice de profil:
- UML, Software Design Patterns
- Agile, Scrum
- C/C++, Microsoft C++, STL, Boost
- C#
- TCP/IP
- SQL
- FSM, Regex, Lexer/parsers
- SOAP

Avantaje:
• Cunostiinte tehnice multi-dsciplinare (nu doar IT)
• Experienta in dezvoltarea de module software de achizitie si procesare de semnale
• Dezvoltare a cel putin unui server compatibil HTTP/1.1
• Borland VCL/Cbuilder
• Intel IPP, OpenCL
• node.js, Scala, Akka, ZeroMQ (sau similar)
• Dataflow programming, Rx
• DDS, Redis, ACID

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.