Senior Sales Analyst

QPAS

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Key User pentru aplicatiile IT care deservesc zona comerciala
• Optimizeaza si centralizeaza activitatea de raportare nationala si regionala
• Propune rapoarte noi pentru a sprijini activitatea manageriala.
• Asigura o buna comunicare cu Regiunile de Vanzari si cu departamentul de Customer Service
• Realizeaza estimarile anuale de volum
• Pregateste in mod regulat sau la cerere rapoarte si analize referitoare la volume vandute si la activitati de vanzare
• Administreaza instrumentele de raportare
• Asigura integritatea si acuratetea datelor

CERINTE

• Cunoastere avansate Excel si Access.
• Cunostinte solide de raportare folosind SQL Server Reporting Services
• Foarte buna capacitate de analiza si sinteza (abilitate de a efectua analize complexe si de a interpreta date)
• Cunostinte avansate de limba engleza
• Capacitate de organizare si planificare
• Capacitate de a lucra in conditii de stres si de a respecta dead-line-urile
• Abilitati foarte bune de comunicare
• Persoana responsabila, proactiva, perseverenta, orientata catre rezultate
• Incredere in sine, spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru oferta un pachet salarial si de beneficii atractiv si posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o organizatie multinationala.

QPAS performs professional services in HR, management and business consulting such as:
- Head hunting and executive search
- Recruitment and personnel selection;
- Personnel and job evaluation;
- Analysis, planning and drawing up human resources strategies;
- Management studies and strategic planning; Carrier advice and orientation;
- Outplacement;
- Services available for all level’s of management.