Senior Reporter Web TV

Ringier Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- genereaza content (materiale video) pentru siteurile Capital si EVZ
- realizeaza montajul pentru materialele proprii
- participa la diverse evenimente specifice domeniului economic si politic, realizeaza interviuri, ia scurte declaratii etc
- colecteaza informatii din diverse surse, le selecteaza, le verifica si propune subiecte;
- este responsabil pentru pre-documentarea si documentarea subiectelor de stiri propuse
- se informeza in permanenta despre evenimentele din sfera politica si economica.
- colaboreaza cu cameramanul pentru planificarea filmarilor

CERINTE

- cel putin 2 ani experienta in televiziune
- viziune de ansamblu asupra situatiei economico-politice interne si interantionale
- studii superioare de specialitate absolvite;
- cunostinte montaj stiri
- creativitate si capacitate foarte buna de sintetizare;
- abilitati excelente de comunicare verbala si de lucru in echipa;
- capacitate de concentrare in conditii de stres si de adaptare rapida;
- disponibilitate pentru program flexibil si munca de teren
- cunoasterea pachetului MS Office la nivel mediu.

Ringier Romania face parte din Grupul Ringier, cel mai mare grup de presa din Elvetia. Grupul Ringier este prezent in 12 tari si are peste 6800 de angajati. Acesta publica aproximativ 130 de ziare si reviste, produce aproape 20 de programe de televiziune si opereaza 50 de platforme on-line, precum si 11 tipografii. In Romania, compania elvetiana detine pozitia de lider al presei scrise, editand peste 16 ziare si reviste, printre care: Capital, Evenimentul zilei, Libertatea, Compact, Bolero, Bravo, Bravo Girl, Lumea femeilor, Libertatea pentru femei, Unica, TV Mania, TV Satelit.