PHP Programmer

Apropo Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltatorul de aplicatii PHP este un element cheie in activitatea desfasurata in companie. Alaturi de echipa sa, el participa la implementarea unor solutii tehnice complexe si de actualitate ce exploateaza la maxim posibilitatile mediului online si care ofera informatii si servicii catre milioane de utilizatori.

CERINTE

- cel putin 2 ani experienta in dezvoltare PHP;
- cunoasterea specifica a programarii orientate pe obiect;
- o buna intelegere a tehnologiilor HTML, XML, XSL, CSS, SQL, Javascript.

Constituie avantaje:

- cunosterea metodelor impuse de lucrul cu un framework, de preferinta Zend;
- familiar cu aplicatii web tip CMS,
- cunostinte de SQL;
- familiar cu tehnici de optimizare pentru search engine;
- cunostinte de proiectare baze de date.

Trebuie sa stii ca suntem o echipa tanara si dinamica, care apreciaza seriozitatea, capacitatea de auto-organizare, flexibilitatea si adaptabilitatea (sunt necesare in interactiunea cu colegii din celelalte departamentele), iar daca te-am convins asteptam CV-ul si portofoliul tau.

BENEFICII OFERITE

- Sansa de a lucra intr-o companie dinamica din industria de internet din Romania
- Salariu motivant.

Apropo Media actioneaza pe piata de publicitate online in dubla calitate: publisher online, lansand sau relansand proiecte proprii sau extensii online ale brand-urilor Publimedia si broker de publicitate online, cu un portofoliu de 30 de site-uri, ce acopera cele mai importante segmente de public.