Senior Linux System Administrator

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Designul, operarea si administrarea infrastructurii companiei, impartita in 3 data centere in 3 tari diferite
Participa la operatiunile de testare, lansare, administrare, automatizare si troubleshooting pentru noile servicii oferite de companie
Troubleshooting, diagnosticare si documentare a problemelor aparute in operarea infrastructurii
Documentarea serviciilor existente si viitoare
Participarea activa la mentinerea securitatii infrastructurii
Participarea la aplicarea si imbunatatirea policitilor companiei (BC,DR,securitate,etc)

CERINTE

Minim 3 ani experienta practica in administrare servere cu GNU/Linux ca OS intr-un mediu cu cel putin 50 de servere
Experienta si cunostinte relevante in urmatoarele:
- networking (VPN, Routing, Firewalls)
- CVS si sisteme de control al versiunii in general
- administrare server MySQL in medii de productie cu uptime 100%
- configurare server web Apache (cu suport PHP si SSL) si nginx
- administrare MTA
- instalare, configurare si diagnosticare probleme pentru servicii ca DNS, SSH si SNMP
- diagnosticare probleme generale GNU/Linux
- folosirea sistemelor de monitorizare servicii si a celor de ticketing/issue tracking/task management
- lucrul cu distributii rpm based (RHEL, CentOS, SLES)
- experienta cu tehnologii de virtualizare (Xen, KVM)
Cunostinte limba Engleza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Spatii de relaxare (Buddha bar; Game Center: Xbox, Foosball)
Concediu de studii anual platit de companie
Programe de training
Lucrul in cadrul unei companii multi-nationale aflate in plina ascensiune
Cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism, motivare si recompensare si angajament

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.