Senior Java Developer/ Team Lead

TOTALSOFT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Revizuire specificatii functionale redactate in limba romana sau engleza
- Realizare modificari la nivel de baze de date PostgreSQL/My SQL/Oracle
- Dezvoltare functionalitati, la nevoie scriere cod J2ME
- Finalizare task uri asignate la timp si calitate maxima
- Realizare rapoarte catre manageri, documentatie proiect

CERINTE

- Experienta in coordonare de echipe mici (2-3 oameni minim)
- Minim 3 ani experienta in dezvoltare aplicatii folosind:
J2EE-JSP/JSF/Servlets
Java Persistance API
framework uri open source: Struts
server web (Tomcat)
J2EE Design patterns
- Minim 3 ani experienta in realizarea de aplicatii cu acces la bazele de date - ProstgreSQL/MySQL/Oracle
- Experienta in designul si dezvoltarea de aplicatii web securizate si/sau sisteme "Single Sign On", experienta in utilizarea sistemului de operare Sun Solaris si experienta in dezvoltare folosind Apache Ant sau Apache Maven
- Cunostinte limba engleza nivel avansat
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Absolvent studii superioare profil tehnic

TotalSoft a luat fiinta in anul 1994 la initiativa a 6 specialisti din domeniul IT ajungand astazi, la aproape 12 ani de la lansare, o companie - lider, matura, cu o echipa ce numara peste 200 de angajati cu o excelenta experienta.

Angajamentul si asumarea responsabilitatii de catre intrega echipa TotalSoft, precum si impunerea profesionalismului ca valoare de baza, au contribuit la ascensiunea accelerata a companiei pe piata. Numarul mare de clienti si fidelitatea acestora pe termen lung sunt rezultatul respectarii fara compromisuri a misiunii companiei si a muncii sustinute a intregii echipe.

Suntem cel mai important furnizor de solutii software pentru sectorul privat din Romania.
Principalele produse sunt destinate:
- gestionarii intregii activitati a unei organizatii (ERP),
- managementului resurselor umane si salarizarii,
- project managementului,
- managementului activitatii medicale si a activitatii de distributie in domeniul farmaceutic etc.

Suntem compania care a adus managementul de proiect in Romania prin sistemul Primavera si, tot noi, am dezvotat primului sistem de e-procuremment din Romania (www.e-licitatie.ro)

Daca esti un bun profesionist si vrei sa lucrezi in TotalSoft, unde spiritul de inovatie si competenta sunt valorile cele mai importante, APLICA ACUM!