Senior J2EE Developer

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Alaturi de colegii tai de echipa vei avea urmatoarele responsabilitati:
- Proiectarea si dezvoltarea unui produs software de tip enterprise, luand in calcul criterii de scalabilitate si performanta
- Aplicarea metodologiei agile de dezvoltare SCRUM.
- Implicarea in toate fazele de dezvoltare software si asigurarea executiei acestora in conformitate cu specificatiile de business
- Implicarea in imbunatatirea continua a solutiilor, investigarea de tehnologii si metode alternative de implementare

Te asteptam si te asiguram ca Star Storage este locul potrivit pentru tine daca iti doresti sa:
- Lucrezi cu tehnologii de ultima generatie
- Faci parte dintr-un success la nivel international
- Castigi experienta si sa evoluezi professional in proiecte de exceptie pentru client de top
- Iti pui amprenta asupra unor produse de success, in timp ce valoarea ta este recunoscuta

CERINTE

Cautam colegi noi pentru pozitia de Senior J2EE Developer in cadrul diviziei Products. Te invitam sa ni te alaturi daca iti doresti sa lucrezi in echipa de constructie a unui produs software inovativ si daca:
- Ai studii superioare de nivel informatic
- Ai experienta de minim 5 ani in domeniul dezvoltarii software si in utilizarea tehnologiei J2EE (JPA, EJB)
- Ai cunostinte temeinice privind programarea orientate pe obiect si design patterns
- Iti este familiar limbajul SQL si ai lucrat cu cel putin o biblioteca de tip ORM (precum Hibernate)
- Ai experienta in dezvoltarea aplicatiilor web based folosind Spring Framework
- Ai lucrat cu cel putin un server de aplicatii de tip J2EE container (cum ar fi JBoss AS)
- Ai abilitati de comunicare cu ceilalti membri ai echipei tale sau ai altor echipe sau divizii ale companiei

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).