Senior Buyer/ Purchaser/ Demand Planner

B.C.L. Group Recruitment Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea controlului stocului si a reaprovizionarii.
- O permanenta comunicare cu furnizorii externi.
- Plasarea comenzilor catre furnizori;
- Asigurarea existentei stocurilor conform forcastului de vanzari agreat;
- Rapoarte zilnice/ saptamanale/ lunare;
- Planificarea vanzarilor si intocmirea bugetelor de cumparare pe grupe de produse;
- Recomandarea nivelului de pret, vanzarile si procentul reducerilor.
- Recomandari in legatura cu calendarul promotional si strategii de vanzare.
- Prospectarea pietei din punct de vedere comercial.

CERINTE

- Experienta profesionala: minim 1 an intr-o pozitie similara (ideal companie cu activitate internationala)
- Studii universitare
- Cunoasterea limbii engleze

Clientul nostru este una din cele mai mari firme din domeniul fashion retail din Romania.

B.C.L. GROUP este o firma specializata in resurse umane, ce ofera servicii de recrutare si consultanta.
Deoarece suntem convinsi ca putem identifica cei mai buni candidati pentru o organizatie, acordam o atentie deosebita procesului de recrutare si selectie astfel incat succesul recrutarii sa ajute la dezvoltarea profesionala a candidatilor cat si la succesul Clientului.
“Noi adaugam valoare capitalului uman”