Senior Business Developer - IT

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atragerea de noi clienți:
• Cercetarea organizațiilor și persoanelor relevante din industrie (folosind rețeaua de cunoștințe existenta, dar si domeniul online si social media) pentru a identifica potențiali noi clienți și potențiale noi piețe;
• Cercetarea nevoilor potențialilor noi clienți și identificarea persoanelor care iau decizii privind achiziția de produse si servicii IT;
• Planificarea și supravegherea inițiativelor de marketing;
• Participarea la conferințe, întâlniri și evenimente din industrie.

Vânzarea de produse si servicii:
• Dezvoltarea cotațiilor și a propunerilor;
• Negocierea și renegocierea lor;
• Dezvoltarea obiectivelor de vânzări si urmărirea lor;
• Formarea personalului și sprijinirea membrilor echipei pentru a-și dezvolta abilitățile in a vinde si a executa serviciile.

Dezvoltarea si menținerea unor relații apropiate cu clienții.
Dezvoltarea portofoliului de produse si servicii ale companiei:
• Identificarea de produse si servicii adiționale, care ar putea completa sau îmbogăți portofoliul actual;
• Planificarea si coordonarea, împreună cu echipa de management a companiei, a dezvoltării si ‚împachetării’ noilor produse si servicii;
• Identificarea, daca e cazul, a zonelor unde produsele si serviciile companiei nu se ridica la nivelul nevoilor clienților, precum si coordonarea acțiunilor corective.

CERINTE

• Persoana cu foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
• Buna înțelegere a nevoilor strategice si operaționale, precum si a soluțiilor IT specifice industriei;
• Pasiune pentru satisfacerea nevoilor clienților;
• Ințelegerea industriei si a modului in care se dezvolta;
• Creativitate si capacitatea de a rezolva probleme dificile;
• Capacitatea de a funcționa sub presiune si de a respecta termenele stabilite;
• Capacitatea de a prioritiza si a selecta activitățile de zi cu zi fără supervizare;
• Atenție la detalii;
• Experienta in vanzarea de solutii IT catre HoReCa reprezinta un avantaj.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.