Senior Accountant

S.C. CLASS FIN - EXPERT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura verificarea si evidentierea contabila a operatiunilor, pune la dispozitie in timp real situatia soldurilor acestor conturi si urmareste incasarea/plata lor in termen, conform prevederilor contractuale
• Asigura controlul si evidenta contabila a operatiunilor de incasari si plati
• Asigura evidenta efectelor de comert
• Verifica lunar situatia soldurilor debitoare pe furnizorii si clientii si se ocupa de recuperarea acestor soldurii;
• Colaboreaza la intocmirea procedurilor de lucru specifice activitatii sale, si urmareste respectarea lor
• Asigura suport si indrumare colegilor din alte departamente in vederea respectarii prevederilor legale si normativelor interne, in ceea ce priveste competarea si remiterea informatiilor
• Asigura intocmirea situatilor statistice pentru diferite entitati interne
• Verifica modul de intocmire a deconturilor, legalitatea si realitatea datelor din documentele atasate

CERINTE

- Experienta min 3 ani
- Cunostinte solide de limba engleza (obligatoriu)
- Studii de specialitate
- Cunostinte relevante in domeniul financiar contabil si de legislatie economica
- Promtitudine in elaborarea rapoartelor
- Capacitate de analiza si sinteza a datelor
- Atentie la detalii, capacitate de adaptare
- Abilitati de organizare si comunicare
- Cunostinte operare Ciel, B-org si MS Office constituie un MARE avantaj

BENEFICII OFERITE

- bonusuri de performanta
- tichete de masa
- training perfectionare continua

DESCRIEREA FIRMEI

"Trusted advisors to the highly successful"

* tax planning
* accounting
* consulting
* business evaluation
* international tax