ACCOUNT MANAGER

GENESYS Distributie

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza, propune contractele cu clientii de care este responsabil, contractele cu furnizorii interni sau externi implicati in derularea contractelor cu clientii sai;
- Asigura interfata optima a clientilor sai cu toate departamentele GDR, verifica in mod activ modul de derulare al contractelor si comenzilor;
- Stabileste preturi pentru oferte speciale, licitatii; participa la stabilirea preturilor de lista GDR pentru produse si servicii;
- Prospecteaza continuu piata in cadrul segmentului repartizat pentru gasirea de noi clienti;
- Reprezinta compania in relatiile cu clientii din segmentul gestionat;

CERINTE

- Minimum 2 ani experienta in vanzari produse IT&C;
- Cunostinte specifice produselor IT&C;
- Studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
- Abilitati de prezentare si negociere;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Abilitati lucru PC (MS Office);
- Atitudine pro-activa, capacitate de rezolvare a problemelor si de a lucra cu supervizare minima.

BENEFICII OFERITE

Compania asigura un pachet salarial competitiv si posibilitati de dezvoltare a carierei.

GENESYS DISTRIBUTIE este la ora actuala unul dintre cei mai dinamici distribuitori de produse IT&C din Romania.

Portofoliul sau de produse acopera sase linii de business: Computere, Periferice, Networking, Cablare structurat??, Electroalimentare si Software.

Oferta GENESYS DISTRIBUTIE include o gama extinsa de produse de marca, dintre care amintim: DELL, Allied Telesis, Netgear, Transition Networks, Telsey, AMP Netconnect, Eaton|Powerware, Newave, Citrix, National Instruments.

Alaturi de GENESYS SYSTEMS ??i GENESYS DISTRIBUTION OOD, compania face parte din grupul de firme GENESYS cu birouri in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Iasi si Sofia (Bulgaria).