Senior Account Manager – PUBLIC SECTOR

ANTAL International Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre cei mai importanti dezvoltatori si integratori de produse software – ERPs

PRINCIPALUL SCOP AL POSTULUI:

Crearea, mentinerea si extinderea portofoliului de clienti
Promovarea si vanzarea solutiilor si produselor software ale companiei in mediul public (Sanatate, Finante, Transporturi, Utilitati)

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Gestioneaza intreg procesul de vanzare (ex.: calificare, prezentare, ofertare, negociere, semnare contract):
Prospecteza piata in vederea identificarii de noi clienti, preia lead-urile repartizate de catre Directorul de Vanzari / Vicepresedinte
Propune si sustine prezentari ale solutiilor si produselor software din portofoliul companiei;
Analizeaza si identifica nevoile potentialilor clienti in vederea construirii ofertei
Propune solutii adecvate necesitatilor identificate
Propune si implementeaza proceduri inovatoare de promovare si vanzari
Negociaza si semneaza contractul
Mentinerea/dezvoltarea bunelor relatii cu clientii in vederea generarii de noi vanzari
Urmareste evolutia pietei IT&C si monitorizeaza atent schimbarile intervenite
Elaboreaza rapoartele periodice de activitate
Participa la sedintele lunare / trimestriale in cadrul departamentului de vanzari la HQ Companiei in Bucuresti

CERINTE

CERINTE:

Absolvent studii superioare (Facultate profil IT-constituie un avantaj)
Experienta in gestionarea clientilor din sectorul Public
Cunostinte tehnice in domeniul solutiilor si produselor software (ex. ERP) nivel utilizator avansat
Experienta de 5 ani in domeniul vanzarilor de solutiilor si produselor software
Absolvent al unui curs in domeniul vanzarilor, comunicarii-constituie un avantaj
Capacitatea de a identifica noi oportunitati
Pragmatic si orientat catre rezultate
Capacitate de a identifica si intelege nevoile potentialilor clienti cu scopul de a construi oportunitati de business
Abilitati excelente de comunicare/ relationare si organizare
Disponibilitate pentru deplasari la sediul clientilor
Carnet de conducere categoria B
Cunoasterea limbii Engleze – Avansat

BENEFICII OFERITE

OFERTA (BONUSURI, BENEFICII):

Pachet salarial competitiv, la nivelul pietei+schema de motivare;
Excelente oportunitati de dezvoltare si promovare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Executive Search and Selection, with multi-sectorial business domains and georgaphical territories, organised by

* Master Office in Bucharest, managed by Irina Vasile, with strong financial & general management background and 3 consultants who cover: IT&C, Banking & Finance, FMCG & Retail, Advertising & Media, Pharma & Medical, Tourism & Construction, Automotive and Financial Management.