Sef serviciu BI

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune:

* Asigura coordonarea serviciului in conformitate cu strategia si obiectivele Bancii.
* Piloteaza realizarea portofoliului de cerinte de la analiza pana la implementare.

Principalele responsabilităţi:

* Organizarea si supervizarea activitatii serviciului:
o Asigura organizarea si coordonarea activitatii serviciului;
o Supervizeaza raportarile efectuate in cadrul serviciului;
o Este responsabil de realizarea actiunilor de Supraveghere Permanenta la nivelul Serviciului, in conformitate cu instructiunile in vigoare;
o Isi aduce contributia a realizarea cadrului normativ al directiei, la imbunatatirea proceselor si performanetelor echipei;
o Monitorizeaza respectarea cadrului normativ in vigoare al bancii si face propuneri de imbunatatire a acestuia.
o Asigura cadrul necesar implementarii de KPI-Key Performance Indicators (metrici, indicatori, standarde de calitate, etc)
o Coopereaza impreuna cu celelalte echipe din cadrul Directiei Gestiune Baze de Date, Directiei Sisteme Informatice si Directiei Organizare Procese, departamente business in vederea realizarii obiectivelor
* Management de echipa:
o Aloca resurse pe activitatile derulate in cadrul serviciului;
o Stabileste obiectivele de activitate;
o Asigura repartizarea sarcinilor si urmareste realizarea lor conform obiectivelor stabilite
o Urmareste respectarea angajamentelor asumate (termene, efort, calitate)
o Evalueaza riscurile posibile sau derapajele fata de angajamentele asumate si problemele aparute in activitatea echipei

CERINTE

* Studii Superioare
* Experienta de minim 5 ani in domeniu
* Experienta de minim 1 an in coordonarea echipelor
* Cunoasterea de tehnologii de programare si platforme utilizate in banca
* Cunoastearea proceduri de lucru specifice domeniului in care activeaza
* Baze de date Informix/ Oracle si tehnici de manipulare a datelor
* Cunostinte de management de proiecte
* Limbi straine: Engleza – nivel avansat; Franceza - avantaj

Profilul candidatului:

* Lider de echipa, initiativa
* Simt de raspundere ridicat, capacitate de decizie autonoma
* Capacitate de analiza si sinteza
* Planificare strategica (gandire strategica)
* Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
* Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor, rezistenta la stres
* Excelente abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a incepe o cariera in domeniul bancar

Tip de contract: Contract pe perioada nederminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.