Sef proiect IT

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana desemnata coordoneaza proiecte de business, tehnice (IT) sau ale grupului, de la faza de conceptie la cea de implementare in productie si este responsabil de respectarea coordonatelor de timp, buget si resurse alocate. De asemenea, defineste si conduce echipa de proiect in vederea indeplinirii obiectivelor stabilite.
Postul este in cadrul departamentului tehnic (IT).

CERINTE

Studii superioare de profil (informatic);
Cunostinte privind metodologii de proiect (este recomandabila certificarea in conducerea proiectelor);
Buna cunoastere a proceselor de gestiune financiara, gestiune resurse, gestiune riscuri si change management specifice proiectelor;
Cunoasterea produselor software de Project Management (MS Project, EPM);
Minim cinci ani de experienta de lucru in proiecte (arie tehnica si de business);
Experienta in coordonarea unor echipe cu mai mult de 6 persoane;
Experienta in gestiunea unui portofoliu de proiecte/programe.

BENEFICII OFERITE

Capacitate de analiza si sinteza, dinamism, initiativa;
Simt de raspundere ridicat, obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ bancar;
Deprinderi excelente de comunicare;
Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor;
Abilitati de lider;
Spirit de echipa;
Cunoasterea limbilor engleza si/sau franceza la nivel avansat/mediu.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.