Sef proiect – Departamentul Proiecte si Organizare

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul proiectelor pe care le coordoneaza (de la studii initiale pana la implementare)

-realizeaza analiza proceselor implicate
-organizeaza si planifica activitatile specifice
-stabileste si aplica metodele specifice; urmareste respectarea procedurilor specifice si utilizarea aplicatiilor asociate
-urmareste respectarea termenelor si evolutia proiectelor
-gestioneaza anomaliile in QC
-organizeaza si coordoneaza echipa (stabileste planningul de proiect; asigura repartizarea sarcinilor in echipa, urmareste realizarea acestora pentru atingerea obiectivelor stabilite)

CERINTE

Experienţă profesională:

-Studii superioare
-Experienta pe proiecte (min 2 ani)
-Experienta de management (min 2 ani)
-Domenii de activitate bancara (min 4-5 ani de experienta in domeniul bancar), cu o buna cunoastere profesionala si functionala a domeniului
-Limba engleza sau franceza – nivel avansat

Profilul candidatului:

-Orientare spre rezultate
-Orientare spre client
-Capacitatea de organizare
-Capacitate de analiza si sinteza
-Proactivitate
-Autonomie
-Deschidere spre schimbare si capacitate de adaptare
-Capacitate de lucru in echipa
-Capacitatea de a anticipa riscuri si de a propune solutii de mitigare
-Capacitatea de a face conexiuni si a identifica interdependete
-Managementul echipei – capacitatea de a mobiliza, convinge si uni o echipa transversal

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a incepe o cariera in domeniul bancar
Tip de contract: Contract pe perioada nederminata
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.