Sef magazin petshop - Auchan Titan

Gimborn Petcenter

Job expirat

RESPONSABILITATI

GIMBORN PETCENTER cauta pentru magazinul sau din Auchan Titan , shop manager cu urmatoarele atributii:
• Selectarea si propunerea spre angajare a personalului necesar magazinului
• Elaborarea tuturor documentelor necesare personalului din magazine
• Comunica cu HR despre termenii legali legati de angajarea, demiterea sau orice problema legata de personal, asigurandu-se ca sunt respectate toate politicile departamentului HR
• Pregateste personalul in legatura cu: vanzarea, clientii, aspectul magazinului, stocuri si ingrijirea animalelor
• Instruieste personalul in legatura cu protectia muncii si a focului
• Coordoneaza activitatea echipei din magazine
• Supervizeaza echipa conform politicilor si procedurilor companiei
• Imbunatateste activitatea profesionala a echipei
• Conduce sedintele din magazine
• Se ocupa de evaluarea profesionala, motivarea, controlul personalului, dar pote fi responsabil si pentru: recrutarea personalului, selectare, training, etc
• Supervizeaza stocul si personalul raspunzator din magazine
• Participa la inventarul lunar si anual facut in magazine, precum si transmiterea corecta a datelor
• Tine evidenta vanzarilor zilnice si informeaza conducerea despre ele
• Determina si asigura stocul necesar activitatii companiei
• Pastreaza evidenta intrarilor si iesirilor si raporteaza zilnic volumul vanzarilor
• Tine evidenta si controleaza termenelor de valabilitate ale produselor si organizeaza inlocuirea lor din magazine inaintea expirarii
• pregateste, respecta comenzile de marfa si transfera marfa intre magazine
• Efectueaza regulat control asupra documentelor din magazine
• Se ocupa de activitatea operational si fiscal din magazine
• Raspunde pt documentatia magazinelor: licenta, documentele personalului, logistica, etc
• Informeaza subordonatii despre legalitatea vanzarii produselor si servicilor, cat si despre regulile interne.
• Sa asigure sis a fie capabil sa pastreze secrete informatiile despre vanzari, economice si financiare, strategiile companiei, documentatia, clientii si personalul
• Asculta (si rezolva pe cat posibil) orice cantitate, calitate a unei plangeri sau alte plangeri facute de cumparator
• Asigura documentatia necesara pana la vanzarea produsului si trimiterea documentelor vanzarii conform premizelor companiei
• Implementeaza reguli operationale si supervizeaza toate operatiile Casei de marcat, banii, tranzactiile bancare ,dar si funtionalitatea POS-urilor
• Elaboreaza si prezinta periodic rapoarte privind activitatea de management
• Elaboreaza previziuni ale bugetelor si cheltuielilor magazinelor
• Controleaza si se asigura de realitatea cheltuielilor legate de serviciile si viata animalelor; hranite si ingrijite in limitele stabilite
• Controleaza si analizeaza vanzarile pe categorii si sortimente ce se regasesc in vanzarea totala
• Monitorizeaza localizarea produselor si propune schimbari si utilizare a spatiului, in vederea obtinerii unor vanzari maxime
• Controleaza folosirea echipamentelor si a uneltelor din magazine
• Monitorizeaza si analizeaza vanzarile, lucreaza cu statistici pt a asigura profitabilitate maxima
• Alocarea bugetului
• Prognozarea vanzarii si rezultatele vanzarii
• Pregateste tranzactiile bancare, trimiterea vanzarilor zilnice catre banca
• Vinde clientilor
• Raspunde de serviciile oferite clientilor, etice si comportamentale ale personalului
• Implementeaza criteriile de cautare a clientilor misteriosi si urmareste indeplinirea lor
• Instruieste personalul sa respecte sis a aplice regulile companiei in ceea ce priveste customer approach si satisfacerea nevoilor clientilor.

CERINTE

studii medii/superioare
experienta in managementul unei echipe de vanzari in sistem retail
limba engleza - mediu spre avansat
cunostinte de contabilitate primara
cunostinte in domeniul pet food sau ingrijire animale constituie un avantaj
persoana amabila, rabdatoare, iubitoare de animale

BENEFICII OFERITE

mediu de munca placut
bonus pentru performanta

GIMBON PETCENTER, companie afiliata grupului european GIMBORN, este de curand intrata pe piata romaneasca cu lantul de magazine PETCENTER, magazine destinate exclusiv iubitorilor de animale si detinatorilor de animale de casa. In magazinele noastre veti gasi atat o gama variata de produse de ingrijire a animalelor, hrana si accesorii pentru animale cat si multe animalute.