Sef laborator Microbiologie

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza activitatile din laboratorul de microbiologie.
Actualizeaza reglementarile din domeniu si metodele aplicate in laborator;
Identifica necesitatea elaborarii procedurilor de lucru specifice laboratorului, desemneaza persoanele raspunzatoare de elaborarea acestora si verifica continutul lor din punct de vedere tehnic;
Se asigura ca laboratoul indeplineste toate conditiile pentru efectuarea incercarilor (documentatie actualizata, resurse materiale si umane, metode adecvate, respectarea datelor de finalizare a lucrarilor, etc.);
Desemneaza responsabilii pentru activitatile desfasurate in laboratorul pe care-l conduce (efectuarea incercarilor, manipularea obiectelor de incercat, pregatirea reactivilor, pregatirea sticlariei, igienizarea spatiilor de lucru, efectuarea inregistrarilor, etc.);
Face parte din comisia de analiza a reclamatiilor, identifica activitatile neconforme din cadrul laboratorului, ia cunostinta de neconformitatile si observatiile constatate in urma auditurilor, face parte din comisia de analiza a activitatilor neconforme, planifica actiunile corespunzatoare si urmareste realizarea lor;
Intocmeste necesarul de personal, stabileste cerintele de angajare ale posturilor vacante, urmareste realizarea instruirii personalului din subordine, asigura supervizarea corespunzatoare a personalului nou angajat, propune programul anual de instruire si urmareste indeplinirea acestuia;
Se asigura de competenta tuturor celor care lucreaza cu echipamente specifice si a celor care efectueaza incercari;
Coordoneaza activitatea de validare a metodelor aplicate in laborator;
Verifica sistematic rezultatele obtinute in cadrul incercarilor, calculele si transferul de date;
Se asigura ca laboratorul dispune de toate echipamentele necesare pentru efectuarea corecta a incercarilor ca acestea sunt deservite de personal autorizat, sunt mentinute inregistrari corespunzatoare privind identificarea, etalonarea, intretinerea si mentenanta acestora;
Monitorizeaza datele privind asigurarea calitatii rezultatelor incercarilor, analizeaza rezultatele metodelor de control al calitatii aplicate si planifica actiuni pentru corectarea/prevenirea raportarii rezultatelor incorecte.

CERINTE

Absolvent Biologie, Medicina veterinara
Experienta in laborator de microbiologie (alimente, hrana pentru animale, apa, produse farmceutice)
Limba engleza mediu-avansat,
Operare PC (Word, Excel, Power-Point)

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/