SEF LABORATOR

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- va avea atributii specifice activitatii unui laborator modern; va verifica calibrarile conform sistemului calitatii, va interpreta rezultatele conform procedurilor, va instrui si indruma asistemtele de laborator, va asigura validarea tehnica a rezultatelor si validarea la nivel 2 a rezultatelor, va rezolva problemele care pot aparea in activitatea de laborator, va anunta urgentele si va decide impreuna cu medicul de laborator necesitatea repetarii testelor. De asemenea, va ajuta la completarea manualului de proceduri de lucru cu specificul locatiei.

CERINTE

- specialist/biolog/chimist/medic primar
- absolvent Facultatea de medicina, farmacie, chimie, biologie cu examen de absolvire a specialitatii de laborator - prezinta avantaj .
- experienta in microbiologie constituie un avantaj
- experienta minima de 1 an in spital sau orice alt laborator(privat sau de stat)
-lucru in echipa, responsabilitate, abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

-lucrul intr-un mediu placut, in laboratoare dotate cu aparatura moderna automata, cu o echipa de profesionisti.
-pachet salarial atractiv, posibilitatea de a participa la cursuri de perfecionare atat in tara cat si in strainatate; participarea la targuri internationale de reactivi si aparatura medicala,etc