SEF DEPOZIT

SC SELENA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- respectarea legii gestiunii
- asigura gestiunea stocului de marfa in baza documentelor de intrare/iesire
- supervizeaza expedierea marfii catre clienţi conform comenzilor şi prioritatilor, in conditii optime
- asigura suport activ pentru imbunatatirea nivelului stocului la produse
- asigura utilizarea conform cu legislatia si reglementarile interne a echipamentelor si instrumentelor din depozit
- supervizeaza activitatea gestionarilor de deposit
- asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
- raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii in depozit
- raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
- utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
- asigura acuratetea inregistrarilor in stoc si a miscarilor de stocuri
- asigura inregistrarea sistematica si cronologica a datelor privind stocurile
- respecta FEFO sau FIFO
- se asigura de indeplinirea la timp si intocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic
- se asigura de calitatea si acuratetea raportarilor si a informarilor

CERINTE

Cunostinte PC - programe de gestiune
-Buna cunoastere a procesului de gestiune si a legii gestionarului.
-Seriozitate,organizare si planificare, atentie la detalii, adaptabilitate.
- Cunostinte de depozitare, gestionare si eliberare materiale;
- Cunostinte de operare calculator;
- Persoana atenta, fara antecedente penale.
-Studii medii tehnice (liceu cu profil tehnic)
- Experienta relevanta in mediul industrial pe o pozitie similara
- Bune abilitati de comunicare
- Capacitate de planificare si organizare a activitatii
- Orientare spre rezultat si eficienta
- Proactiv
-Cunostinte de operare calculator ( pachet MS Office);
-Abilitati excelente de comunicare si lucru in echipa;
-Spirit de initiativa si integritate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Se asigura pachet complet de specializare si integrare la locul de munca;
- Tichete de masa;

Va rugam sa trimiteti Cv-ul Dvs numai daca corespunde in totalitate cerintelor postului
Cv-urile care nu corespund profilului nu vor fi luate in considerare.

Societate cu capital integral strain, importator si distribuitor national de produse chimice pentru constructii.