SEF DEPOZIT

DELAMODE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatile administrative ( intocmire a documentelor fiscale, emitere de facturi si alte documente fiscale cu regim special, urmarirea inchiderilor de luna, editarea listelor de stoc si verificarea balantei de materiale)

- Urmareste respectarea legislatiei legata de gestiunea stocurilor
- Stabileste proceduri de lucru specifice care sa asigure evidenta de gestiune
- Asigura buna gestionare a stocului de marfa

- Asigura controlul operaţiunilor de gestiune efectuate la nivelul firmei, procedurilor de lucru utilizate, precum si exactitatea datelor de stoc furnizate
- Conduce si organizeaza activitatea departamentului

- Asigura respectarea si instruirea in ceea ce priveste normele generale de protectia muncii si PSI in cadrul departamentului

CERINTE

- Experienta in domeniu si pe functie mimim 3 ani - experienta in organizare activitate depozit comisionari in vama reprezinta un avantaj
- Cunostinte bune operare PC si limba engleza
- Cunostinte despre operatiuni import/export si vamale, cunostinte gestionare stoc
- Abilitati negociere si comunicare la toate nivelele, de planificare si organizare a operaţiilor si activitatilor
- Capacitate efort susţinut si rezistenta la factorii de stres
- Capacitatea de a lucra cu oamenii, solicitudine, rabdare, atentie, corectitudine
- Spirit de echipa, dorinta de a promova interesele societatii

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de dezvoltare profesionala, implicare in proiecte logistice viitoare, lucrul cu echipa de profesionisti.

Companie internationala care ofera solutii integrate de logistica / Expeditii internationale(terestre, aero si maritime)/Livrari si colectari locale/Antrepozitare si depozitare/Servicii vamale