SEF DEPARTAMENT TEHNIC – productie FMCG

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Munca include organizarea activitatii departamentului tehnic , supervizarea activitatii personalului din cadrul departamentului ,planificarea si coordonarea activitatilor de reparatii si intretinere, coordonarea depozitului de materiale, elaborarea programelor de modernizare tehnologica, oferirea de consultanta si consiliere tehnica personalului din subordine.

ATRIBUTII:

 propunerea de masuri si solutii in vederea functionarii corespunzatoare a firmei din punct de vedere tehnic si managerial in conformitate cu politicile si strategia de productie ale firmei pentru a valorifica la maximum a capacitatile de productie existente si a moderniza aceste procese de productie;
 Organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice atat pentru lucrarile de investitii cat si pentru activitatea de intretinere si reparare a utilajelor si instalatiilor.
 asigurarea coordonarii activitatii departamentului tehnic cu obiectivele organizationale si cu activitatea celorlalte departamente (productie, calitate, financiar-contabil, contractare-valorificare)
 planifica si participa efectiv la activitatea de revizie , reparatii si intretinere a echipamentelor tehnologice aflate in sectiile de fabricatie in functie de planul de productie stabilit, pentru a nu perturba activitatea de productie cat si pentru realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti.

 acordarea de consultanta si consiliere tehnica directorului general, in vederea luarii unor decizii eficiente in ceea ce priveste organizatia;
 urmarirea si asigurarea respectarii regimului tehnologic al fiecarei instalatii, a realizarii la termen si de buna calitate a lucrarilor de reparatii si revizii a instalatiilor si utilajelor;
 instalarea/punerea in functiune a unor noi utilaje/linii tehnologice/echipamente

 reabilitarea unor utilaje/linii tehnologice de generatie mai veche prin refacerea partii electrice/electronice si de automatizari

 identifica defectiunile utilajelor, aparatelor ti ale componentelor acestora pentru a localiza ti remedia defectiunea .

 stabilirea programului de masuri tehnico-organizatorice, a planului de masuri de protectia muncii si a planului pregatirilor de iarna si analiza periodica a stadiului realizarii acestora;
 indrumarea si verificarea activitatii sectiilor pentru buna intretinere a instalatiilor si utilajelor;
 asigurarea aprovizionarii ritmice a sectiilor cu materiale, combustibili si piese de schimb pentru utilajele necesare realizarii programului de productie;
 intocmirea instructiunilor de functionare a instalatiilor si utilajelor, precum si a instructiunilor proprii de protectie a muncii si prevenirea si stingerea incendiilor.

CERINTE

• Studii superioare tehnice
• Experienta pe un post similar, de preferat in productie alimentara
• Cunoasterea de limbi straine: limba engleza, preferabil nivel mediu sau avansat
o Operare PC: Word, Excel, programe de baze de date
o cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul de productie la
nivel national si international
o seriozitate, responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de comunicare.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/